Služby -Tlumočení

Nabízíme tlumočení ve všech jazykových kombinacích, což je služba, kterou vždy přizpůsobujeme potřebám klienta: náš projektový manažer Vám pomůže vybrat správný typ tlumočení, který bude co nejvíce odpovídat Vašim požadavkům (co se týká specializace, zkušeností, ceny) a najde tlumočníka, který bude nejblíže požadovanému místu. Tím snížíme náklady na minimum (doprava, ubytování). Naši projektoví manažeři jsou vždy ochotni Vám pomoci a najít co nejlepší řešení v poměru kvalita – cena.

Naše služby

Simultánní tlumočení: tlumočník hovoří souběžně s řečníkem. Tento typ tlumočení vyžaduje odhlučněnou kabinu, příslušné audio vybavení a přijímač pro každého účastníka (např. při konferencích).
Šušotáž: obměna simultánního tlumočení, bez nutnosti jakéhokoliv zařízení. V případech, kdy jedna osoba nerozumí jazyku používanému na jednání, tlumočník šeptá to, co bylo řečeno.
Konsekutivní tlumočení: tlumočník se píše během promluvy poznámky. Řečník dělá každých 1-5 minut přestávky pro přetlumočení (např. jednání o 5 – 20 účastnících, tiskové konference atd.).
Doprovodné tlumočení (liaison): tlumočník bez čekání překládá po kratších úsecích (větách) (např. při obchodních schůzkách).
Jazykově vybavené hostesky: vítají hosty a podílejí se na průběhu konferencí, veletrhů apod.

Naši tlumočníci

Naši tlumočníci jsou profesionálové a vybíráme je pro každou zakázku zvlášť v závislosti na jejich zkušenostech a specializaci. Simultánní tlumočení je vždy prováděno opravdovými specialisty, jelikož je třeba, aby tlumočníci měli výborně zvládlou tuto techniku. V České republice je pouze jedna univerzita, která nabízí vzdělání tohoto druhu, a to Karlova univerzita (Ústav translatologie). A i když doprovodné tlumočení není tak náročné na techniku, tlumočník musí mít osobnostní předpoklady k jednání s lidmi (komunikativnost, navazování vztahů, apod.).
Abychom Vám tedy mohli najít vhodného tlumočníka, potřebujeme co největší množství informací o požadované zakázce.
Pokud se chcete dozvědět více o našich tlumočnících, navštivte stránku „Náš tým“.

Služby pro každou příležitost...

konference a semináře
soudní řízení
politická setkání
obchodní schůzky
tiskové konference
technické porady
veletrhy a výstavy